נצפה 1,169 פעמים

פייסבוק שוב משנה את מראה הדפים החדשים

פייסבוק שוב משנה את מראה הדפים החדשים!

 

במהלך חודש מרץ הכריזה פייסבוק על שינוי ויזואלי מתוכנן בתצוגת הדפים העסקיים פייסבוק שוב משנה את תצוגת הדפים העסקייםבפייסבוק. בקרוב מאד, ב-7 ביוני, השינוי החדש בתצוגת הדפים העסקיים יכנס לתוקף באופן גורף ואוטומטי לכולם (בינתיים, מי שרוצה יכול לעשות זאת כבר עכשיו. איך? הכנתי לכם סרטון הדרכה…), מה שאומר שצריך להתכונן כדי לא להיות מופתעים – ולהיראות לא מקצועיים. מה אתם צריכים לדעת ואיך להתכונן לכך?

לנוחיותכם, ריכזתי כאן את כל הפרטים ב-5 סעיפים עיקריים.

דבר ראשון: תמונת הכיסוי חלק מהשינוי יגרום לכך ששם הדף וסוג העסק וכפתורי פייסבוק יופיעו לעתה על גבי התמונה עצמה. לכן, כדאי לבדוק שאין בעיות מבחינת ניגודיות של צבעים ואלמנטים שמופיעים בתמונה ושלא תרצו שיעלמו מתחת לכפתורים ו/או לשם הדף. בעיקר אם השתמשתם בפרטים כגון מס' טלפון, כתובת לאתר שלכם או מסר חשוב אחר. כך שכדאי להשאיר את כל 65 הפיקסלים של השטח התחתון של תמונת הכיסוי ללא כל טקסט שהוא. אם יש לכם את שם העסק כחלק מעיצוב תמונת הכיסוי של הדף העסקי – כדאי להעביר אותו לחלק העליון שלא מוצג כברירת מחדל כשמגיעים לדף. למה? כי מי שמגיע לדף רואה את השם כחלק ממה שפייסבוק כבר מציגה אוטומטית על גבי התמונת כיסוי – ומי שמקליק על התמונה (ומאבד עקב כך את הקונטקסט של מקור התמונה) – יראה מול עיניו את שם העסק בחלק העליון של התמונה. כך אתם תופסים 2 ציפורים יחדיו. בהזדמנות זו אני רוצה להזכיר לכם לשים לב לכך שאצלנו, בישראל, יש חשיבות למיקום המלל שלנו בתוך תמונת הכיסוי גם מימין וגם משמאל – כי לא רק הכפתורים והמלל של פייסבוק משפיעים – אלא גם תמונת הפרופיל (או ליתר דיוק, 139 פיקסלים שלה) תופיע מיושרת לימין עבור הקהל שלכם שמעדיף לגלוש בפייסבוק בממשק העברי – ותופיע מיושרת לשמאל לאלה שמעדיפים ממשק אנגלי. אז קחו בחשבון 'שטחים מתים' בשני צידי תמונת הכיסוי בעת תכנון העיצוב שלה. לנוחיותכם אני מצרפת כאן את כל המידות שאתם צריכים לדעת כשאתם מעצבים תמונת כיסוי:

מדריך עזר לעיצוב תמונת הכיסוי של הדף העסקי בפייסבוק

 

דבר שני: קטגוריית העסק שלכם פייסבוק כעת מציגים מתחת לשם הדף גם את הקטגוריה העסקית שלו בצורה בולטת כחלק מהשינוי העיצובי שלהם. כדאי לנצל הזדמנות זו כדי לעדכן או לשנות את הקטגוריה ולבחור בתת-קטגוריה שמשקפת את העסק שלכם. איך? בתוך עריכת הדף, תחת לשונית המידע. בהזדמנות זו עדכנו את התיאור של העסק ופרטים אחרים, אם צריך. לא תמיד אנחנו זוכרים לעדכן, אז תנצלו את ההזדמנות כשאתם כבר שם…

דבר שלישי: האפליקציות או הטאבים הכוונה לאותם איזורים בדף הפייסבוק העסקי שלא מהווים חלק מציר הזמן הראשי, כמו טאב 'צור קשר' או טאב רישום לרשימת התפוצה שלכם וכן הלאה. כפתורי הטאבים שהופיעו מתחת לתמונת הפרופיל משנים מקום ועוברים לאורך ציר הזמן מתחת לקוביית המידע על הדף. הם מוצגים כעת בתוך קובייה, 3 הראשונים, עם אותה תמונה שהיתה קודם לכן, ובאותן המידות (111X74 פיקסלים, למי שלא זוכר…). אפשר גם כאן לשנות את הסדר שלהן (ובכך להשפיע מה יופיע ומה לא בציר הזמן) ולהוסיף/להוריד טאבים.

דבר רביעי: כפתורי הפייסבוק כפתור הלייק, כפתור ה'מעקב', כפתור שיתוף הדף ואפשרויות פייסבוקיות נוספות – עוברים, כאמור, להופיע במקום מתחת לתמונת הכיסוי – על גבי התמונה. שימו לב למיקום כפתור הלייק בעיקר אם אתם משתמשים בחץ שמצביע על הכפתור, בין אם בתוך אחד הטאבים שלכם ובין אם בתמונת הכיסוי. גם מבחינת המיקום האופקי וגם מבחינת המיקום האנכי.

דבר חמישי: ציר הזמן אם עד היום התרגלנו לראות את הסטטוסים מופיעים משני צידי ציר הזמן, כשמדי פעם הגדרתם סטטוס כאבן דרך שנפרס לרוחב כל ציר הזמן – מעכשיו כל סטטוס ב'שורה' חדשה. אין ספק שזה יקל על הקריאה וההבנה בעיקר באותם מקרים בהם יש חשיבות לסדר.   מה דעתכם?

אוהבים את החזרה לציר זמן אנכי, סטטוס אחרי סטטוס? מה דעתכם על הפורמט החדש?

הקלידו את פרטיכם וקבלו עדכון במייל על כל תוכן חדש

 

פורסם בתאריך: יום ראשון, 25 במאי, 2014 בשעה 19:17
הדס אדלר בפייסבוק