נצפה 1,476 פעמים

טעות קריטית מס' 5 בניהול דף הפייסבוק: לא להתייחס לאסטרטגיית השיווק העסקית שלך בפייסבוק

טעות קריטית מס' 5 בניהול דף הפייסבוק:
לא להתייחס לאסטרטגיית השיווק העסקית שלך בפייסבוק


פוסט זה הינו הפוסט החמישי בסידרת מאמרים על 10 שגיאות קריטיות שעושים בעלי עסקים בדפי הפייסבוק העסקיים שלהם.


הפוסטים הקודמים בסידרה דיברו על כך שלא משתמשים מספיק בבידול, על אי ניצול תמונת הכיסויעל אי שימוש בגרפיקה ממותגת. ועל אי שימוש בפרסום ממומן.
אם עוד לא קראתם, אני ממליצה לקרוא גם אותם.


האם אתה יוצר סטטוסים ותכנים בדף שלך באופן ספונטני, בלי תכנית מוגדרת ומתוכננת מראש?

האם התוכן שלך נכתב כלאחר יד?

תמונת פוסט - טעות 5 בניהול פעילות עסקית בפייסבוק - כשלא מתייחסים לאסטרטגיה העסקיתהאם התמונות שמועלות לדף העסקי שלך מותאמות למסרים העסקיים שלך?

אם כל זה נשמע לך מוכר, כדאי לשים לב ולראות שהאסטרטגיה שלך בפייסבוק מיושרת עם מטרות השיווק העסקיות הכלליות שלהעסק שלך (ואני ממליצה בחום, אחרי קריאת המאמר הזה, להשקיע איזו שעת עבודה כדי לבחון מה עשית עד כה בדף העסקי שלך, והאם יש סתירות או פשוט, חוסר תיאום, בין הפיתוח העסקי שלך – למימושו בפייסבוק).

כבר הזכרתי בפוסט קודם בסידרה את נושא המיתוג והחשיבות בעקביות.

גם עכשיו אני רוצה לשוב ולחדד כמה חשוב להשתמש במיתוג עקבי גם בתוכן וגם בגרפיקה שלך – כדי שלא יהיה ספק cerc הלקוחות שלך שמדובר בתוכן שלך, כשזה מופיע בניוזפיד שלהם.

קחו לדוגמא את חברת לגו.

דוגמאות לערוצי חברת לגו ברשתות החברתיות השונות - פייסבוק, טוויטר, אינסטגראם, פינטרסטסימני ההיכר הכי משמעותיים שלהם הם הקובייה עם הבליטות – והדמויות הפשוטות. והם משתמשים בזה בהבלטה.

האסטרטגיה שלהם מתייחסת לפשטות של המוצר ולעדכניות שלו, להתאמה שלו גם לעולם הטכנולוגי והמשתנה של ימינו, למרות, שעל פניו, אפשר היה לחשוב שמדובר במוצר שכבר אין לו מקום בעולם ה'חכם' שלנו.

לכן, הם שינו את הלוגו שלהם כך שידבר בשפה המקורית, וישמור על אותה פלטה של צבעים פשוטה ובסיסית, אך יהיה מוגדר כ'קובייה', כך שיתאים לשימוש בכל המרחבים הדיגיטליים – פייסבוק, טוויטר, פינטרסט, אינסטגראם וכדו'.


הם עושים שימוש חזק חוצה פלטפורמות בצבעים הבסיסיים צהוב ואדום, שמזוהים הכי חזק עם צבעי הקוביות שלהם.

בכל ערוץ חברתי הם משתמשים בחוזקות שלו ובמטרתו הבסיסית
של הערוץ, כדי להעביר את המסר האסטרטגי שלהם.

כך, למשל, הם מכינים סרטונים שמשתמשים בדמויות הלגו כגיבורי הסרט – כשהעלילה והתסריטים מותאמים לתכנים הפופולאריים שלא קשורים לעולם הלגו – ומעלים אותם לערוץ היוטיוב שלהם ולדף העסקי שלהם בפייסבוק.

באינסטגראם, הם משתמשים כדי להעלות סצנות מצולמות של דמויות הלגו ומבנים שאפשר לבנות בלגו – בהקשר של הסביבה. בין אם מדובר בברכה לחג ובין אם מדובר בהתייחסות למשהו בחדשות – כמו דמות לגו ש'מפלסת' דרכה בשל, בזמן הסערה המדוברת הגדולה בצפון אמריקה – וכיו"ב.

הם משתמשים במדיה הדיגיטלית כדי לחבב את המותג שלהם על הלקוחות והלקוחות הפוטנציאליים – ולהגביר ולתמוך באסטרטגיה העסקית שלהם.

לא משנה איפה אני מתחברת למותג, אני ארגיש דומה. סגנון המותג שלהם דומה ומדבר באחידות בכל הרשתות – ומקפיד לממש את האסטרטגיה העסקית שלהם בכל מקום בו הם נמצאים.

 

זה לא אומר שלא יכולה להיות לך אסטרטגיה שונה בשימוש בפייסבוק.

למשל, החלטת כי האסטרטגיה שלך לשימוש בפייסבוק נועדה להגדיל את קהל האנשים שנחשפים למותג ולעסק שלך, על מנת שיהיה ניתן להציע להם הצעות ולמכור להם מוצרים או שירותים גם מחוץ לסביבת הפייסבוק. המשמעות של אסטרטגיה שכזו היא שכל הפעילויות שיבוצעו על ידך בדף הפייסבוק העסקי שלך, ייעשו מתוך חשיבה איך להגדיל את רשימת התפוצה שלך.

זה, כמובן, לא סותר את האסטרטגיה העסקית שלך, אלא אם כן ייעשה שימוש בטקטיקות שלא עומדות בהלימה עם האסטרטגיה הכוללת שלך.

לדוגמא

מתנה עטופהנניח והאסטרטגיה הכוללת שלך מתמקדת באיכות המוצרים שלך, בשימוש בחומרי גלם טבעיים בלבד וכיו"ב.

אם בפייסבוק, בדף העסקי שלך, ייעשה שימוש חיובי בחומרים אחרים. למשל, אם לקראת חג פסח תוצג תמונה של אחד המוצרים שלך, עטוף בניילון צבעוני ומושך את העין, אך לחלוטין לא טבעי.
במקרה שכזה, יש כאן סתירה מול האסטרטגיה העסקית שלך – וזה, כמובן, מציג את העסק שלך כלא עקבי, ויכול לייצר תחושה של אי אמינות בקרב הלקוחות שלך.


לכן, חשוב לשים לב לרוח העסק שלך, לאסטרטגיה השיווקית הכוללת שלו, ולהשתמש בפייסבוק כדי לקדם את האסטרטגיה העסקית שלך – גם אם המטרות האסטרטגיות לשימוש בפייסבוק רק משלימות את מטרות העסק, או בעלות אג'נדה נוספת – אך בלי 'לשבור את המילה' ולסתור את האסטרטגיה כולה.


מסכימים אתי בעניין האסטרטגיה? ואם לא, למה לא?


<< לפוסט הראשי      < לפוסט הקודם בסידרה על 10 שגיאות פייסבוק קריטיות שיכולות להרוג את הדף שלך

הקלידו את פרטיכם וקבלו עדכון במייל על כל סרטון חדש


 

תמונה חדשה (16)

כפתור לשירות הצטרפות למועדון הפייסבוק הישראליהקמת דף עסקים בפייסבוקכפתור לפעילות ניהול דפי פייסבוק עסקייםכפתור מעבר לשירות שיחה אישית עם הדס אדלר

 

כפתור מעבר לדף על מדריך דיגיטלי לפרסום ממומן בפייסבוק באמצעות הפאוור אדיטור (Power Editor)כפתור מעבר לקורס המלא על פרסום ממומן בפייסבוק באמצעות פאוור אדיטור Power Editorכפתור מעבר לדף על קורס רשימות דיוורכפתור מעבר אל בלוג המאמרים והסרטנים חינם בנושאי ניהול העסק בפייסבוק

 
 

פורסם בתאריך: יום שלישי, 24 בפברואר, 2015 בשעה 16:12
הדס אדלר בפייסבוק