נצפה 1,373 פעמים

טעות קריטית מס' 3 בניהול דף הפייסבוק: כשלא משתמשים בגרפיקה ממותגת

טעות קריטית מס' 3 בניהול דף הפייסבוק:
כשלא משתמשים בגרפיקה ממותגת


פוסט זה הינו הפוסט השלישי בסידרת מאמרים על 10 שגיאות קריטיות שעושים בעלי עסקים בדפי הפייסבוק העסקיים שלהם.


הפוסטים הקודמים בסידרה דיברו על כך שלא משתמשים מספיק בבידול. ועל אי ניצול תמונת הכיסוי.
אם עוד לא קראתם, אני ממליצה לקרוא גם אותו.


בדיוק כמו שתמונת הכיסוי של הדף העסקי שלכם צריכה להיות מותאמת אישית עבורכם כדי לייצר ייחודיות ושפה אישית שלכם, כך גם הגרפיקה שבה אתם משתמשים בעמוד הפייסבוק שלכם משפיעה על התדמית המיתוגית שלכם.


דבר ראשון, זה כל מה שקשור לשימוש בלוגו, צבעים, ופונטים.

כמו שבאתר האינטרנט שלכם אתם (אני מקווה…) שומרים על שימוש באותה פלטה של צבעים, באותו הלוגו – שחוזר על עצמו גם בניירת שלכם, בכרטיסי הביקור ובמסמכים הרשמיים. כך גם כאן, בדף העסקי שלכם בפייסבוק, אתם צריכים לעשות שימוש מושכל ועקבי בפלטת צבעים אחידה.

זה לא אומר שהצבעים צריכים להיות זהים בדיוק לצבעים שמשמשים אתכם באתר שלכם.

דוגמא שממחישה איך חברת אמזון לא משתמשת בלוגו המקורי שלה אלא בשפה אחרת שמתכתבת עם הלוגו, רק בגלל מגבלות התצוגה של פייסבוקאפשר בהחלט לבחור בשפה גרפית שונה – אם אתם רוצים לייצר בידול גרפי של הנוכחות הפייסבוקית שלכם מול הנוכחות היותר 'מעונבת' ושמרנית של אתר האינטרנט שלכם. שהרי הפייסבוק מאפשר (ולפעמים גם מחייב…) לערוך שינויים באופן יותר תדיר – ויוצר תחושה יותר קלילה. מצד שני, המגבלות של פייסבוק לגבי הניראות של תמונת הכיסוי, תמונת הפרופיל והתמונות והסרטונים שאתם מעלים אליו – כמו, למשל, הגודל של תמונת הפרופיל של הדף על גבי הניוזפיד של הגולשים – מחייבות, לעיתים, לשנות את הלוגו שלכם.

אפשר לראות איך אמזון, למשל, עשו שינוי ללוגו שלהם בגלל המגבלות הללו.
בתמונה שכאן בצד, אפשר לראות כי הלוגו של אמזון הוא רחב וקצר. היחס בין הגובה לרוחב שלו גדול במיוחד (1). זה קורה הרבה כאשר הלוגו משתמש במילה אחת או יותר, למשל, בשם החברה. הבעיה היא שתמונת הפרופיל, זו שמשמשת כ'לוגו' של דף הפייסבוק שלכם בפייסבוק, מוגדרת כתמונה מרובעת.

לו אמזון היו משתמשים בלוגו שלהם כמות שהוא בתור תמונת הפרופיל של הדף – זה היה נראה כמו כאן, בציור מס' 2. מה שאומר, שבתצוגה בניוזפיד, זה היה נראה מאד קטן ולא מובן בכלל (4).

כדי להתגבר על המגבלה, אמזון בחרו להשתמש בשפת גרפיקה שונה מזו של האתר שלהם, אך כזו שמתכתבת עם הגרפיקה המקורית שלהם. הם השתמשו באותו איור של חץ, ובאותו פונט שמשמש את הלוגו – אך בחרו להציג רק את האות הראשונה של שמם (3) ולשנות מעט את הגוון של צבע החץ כדי שיהיה נעים לעין.

בגלל שנעשה כאן שימוש באותה שפה ובאותם צבעים (למרות שהם הפוכים – האות בצבע לבן על רקע שחור – ולא כמו בלוגו המקורי שם הכיתוב הוא שחור על גבי לבן), זה ברור ומובן שמדובר באותה החברה. ומה שחשוב לא פחות, זה הניראות והקריאות של הגרפיקה הזו על גבי הניוזפיד (5).


דבר שני - שפה אחידה.

זו יכולה לשמש אתכם גם בקישורים ובתמונות שאתם מעלים לדף העסקי שלכם.
כבר הזכרתי בפוסטים הקודמים בנושא הטעויות והשגיאות שעושים בדף הפייסבוק העסקי, כי אני משתמשת בלוגו שלי על גבי תמונות עם פתגמי השראה שאני מעלה לדף הפייסבוק שלי – ואני מרשה לעצמי לשנות את צבעי הלוגו בהתאם לצבע של התמונה, כדי שהוא ייראה על פניה באופן ברור.

תמונת נושא הפוסט - שגיאה קריטית בניהול דף אוהדים בפייסבוק - כאשר הגקרפיקה שבשימוש לא ממותגתואילו כאשר אני מעלה לינקים לפוסטים בבלוג שלי (כמו המאמר שאתם קוראים כעת), אני משתמשת בתמונת באנר דומה, עם מבנה זהה כאשר רק התוכן שלה משתנה בהתאם למאמר אליו היא מפנה.

כמובן שאני לוקחת בחשבון גם את האפשרות שארצה לעשות פרסום ממומן לסטטוס שאני מעלה, ולכן אני מטילה על עצמי מגבלות נוספות בעת יצירת הגרפיקה:

  • אני משתדלת שלא להשתמש במילים פייסבוק, לייק וכיו"ב – למרות שזה מאד קשה, כי העסק שלי מסתובב רובו ככולו סביב נושא זה…
  • אני מקמצת במילים, כדי שסך כל המילים בתמונה, כולל הלוגו שלי, לא יעברו את מגבלת ה-20% המותרת על ידי פייסבוק בפרסום ממומן.
    המשמעות היא שאני לא מקפידה על שימוש בגודל פונט זהה בכל התמונות, מתוך כוונה והבנה, ובמקום, אני מקפידה להשתמש באותו הפונט – ובאותם הצבעים.

איכות התמונה, זה כבר הנושא השלישי.

פרט לתוכן ולניראות של התמונות שמשתמשים בהם בפייסבוק, כדאי וחשוב מאד להקפיד גם על נושא האיכות.

אם אלו תמונות שאתם מצלמים בכנס, או במשרד שלכם, אנא, אל תעלו תמונות מטושטשות – או שאינן חדות מספיק.

דוגמא לשימוש בתמונה מפוקסלתאל תשתמשו בתמונות קטנות – אחרת הן ייצאו מפוקסלות, בעיקר אם הן לא בגודל המינימלי שפייסבוק דורש.
רצוי להשתדל ולהשתמש בתמונות פוסט, שיתוף, כיסוי ופרופיל בגודל שמותאם בדיוק לגודל שמומלץ על ידי פייסבוק, אפילו אם על פניו הוא נראה גדול מדי, וזאת על מנת שהתמונה לא תקבל עיוות בתצוגה של הגולשים, בהתאם למכשירים השונים ולהעדפות התצוגה שלהם.
ואם התמונה של המאמר אותו אתם משתפים אינה מוצלחת או איכותית (כמו בדוגמא שכאן בצד…), החליפו אותה בתמונה שלכם, שתצרו במיוחד עבור השיתוף הזה…

וכמובן, הקפידו על עיקביות בשימוש.
זה עוזר לשמור על סדר, ומקל על הגולש את ההתמצאות בדף שלכם – ואפילו עוזר לו לזהות את הסטטוסים שלכם בתוך מכלול ההודעות והעדכונים שרצים אצלו על גבי הניוזפיד.

 

אם עוד לא הצטרפת לרשימת הדיוור שלי, עכשיו זה זמן מצויין


 


ועכשיו, עם יד על הלב, על איזה מילים מה אתם חושבים כשאתם נתקלים בפוסט עם תמונה באיכות ירודה?


<< לפוסט הראשי      < לפוסט הקודם בסידרה על 10 שגיאות פייסבוק קריטיות שיכולות להרוג את הדף שלך     לפוסט הבא >>

 

תמונה חדשה (16)

כפתור לשירות הצטרפות למועדון הפייסבוק הישראליהקמת דף עסקים בפייסבוקכפתור לפעילות ניהול דפי פייסבוק עסקייםכפתור מעבר לשירות שיחה אישית עם הדס אדלר

 

כפתור מעבר לדף על מדריך דיגיטלי לפרסום ממומן בפייסבוק באמצעות הפאוור אדיטור (Power Editor)כפתור מעבר לקורס המלא על פרסום ממומן בפייסבוק באמצעות פאוור אדיטור Power Editorכפתור מעבר לדף על קורס רשימות דיוורכפתור מעבר אל בלוג המאמרים והסרטנים חינם בנושאי ניהול העסק בפייסבוק

 

פורסם בתאריך: יום שני, 16 בפברואר, 2015 בשעה 20:43
הדס אדלר בפייסבוק