נצפה 1,657 פעמים

טעות קריטית מס' 6 בניהול דף הפייסבוק: לא לטפח מעורבות גולשים


 

טעות קריטית מס' 6 בניהול דף הפייסבוק:
לא לטפח מעורבות גולשים


פוסט זה הינו הפוסט השישי בסידרת מאמרים על 10 שגיאות קריטיות שעושים בעלי עסקים בדפי הפייסבוק העסקיים שלהם.


הפוסטים הקודמים בסידרה דיברו על כך שלא משתמשים מספיק בבידול, על אי ניצול תמונת הכיסויעל אי שימוש בגרפיקה ממותגת, על אי שימוש בפרסום ממומן. ועל אי התייחסות לאסטרטגיה העסקית בפעילות הפייסבוק.
אם עוד לא קראתם, אני ממליצה לקרוא גם אותם.


אחת הטעויות הקטלניות שעסקים רבים ממשיכים לעשות הוא אסטרטגיה של ״שגר ושכח״ (או כמו שקוראים לזה בחו״ל, ביותר קיצוניות – ״פרסם וברח״…). זה בא לידי הביטוי כאשר רושמים סטטוס, אבל לא ממש חוזרים להגיב ולהיות באינטראקציה עם האוהדים של הדף.

תמונת פוסט - טעות בניהול הפעילות העסקית בפייסבוק - מה קורה כשלא מטפחים מעורבות גולשיםעכשיו, ברור לי שאתם עסוקים בעסק ולא יכולים כל הזמן להסתובב בפייסבוק. לא רק שזה לא יעיל, אלא זה גם גוזל זמן סתם ככה.

 אז מה כן אפשר לעשות?


למשל להגדיר אסטרטגיה לגבי כתיבת הסטטוסים – איך ומתי לפרסם אותם בדף העסקי שלך. באיזה ימים. באיזה שעות. איזה סוג סטטוס יופיע ביום קבוע אחד ואיזה סוג סטטוס יופיע ביום קבוע אחר.

אחרי שקיבלתם את ההחלטה האסטרטגית הזו, אני ממליצה להכניס את זה ליומן. צריך להגדיר זמן ביומן שלך עבור פעילות הכתיבה עצמה (גם מבחינת התכנון, גם מבחינת הניסוח וגם מבחינת הזמן שבו יש להיכנס לפייסבוק ולהעלות את הסטטוס לדף העסקי שלך – גם אם מדובר בהעלאה של מספר סטטוסים מתוזמנים בבת אחת). וצריך להגדיר זמן נוסף ביומן שלך גם עבור פעילות המעקב שעליך לבצע בפייסבוק, בבחינת מה קורה עם הסטטוס שהועלה היום, מה קורה עם סטטוסים קודמים, האם יש שאלות, הערות, הארות והתייחסות של הקהל – פרט ללייקים – מה שאומר שצריך להתייחס אליהם ואולי, אפילו, לנקוט בצעדים בעקבותיהם. וכמובן, לבדוק גם את ההודעות הפרטיות שאולי הגיעו אליך לדף, לענות ולהתייחס אליהם. זה צורך זמן, ולכן יש לפנות אותו, מראש.


אחרי שהכנסת ליומן וללוח השנה שלך מקום לפעילות בפייסבוק, כדאי גם ליצור תזכורות שיקפצו לכם מול העיניים – במייל ו/או בטלפון הסלולרי – לפי הסביבה שבה נוח לך לעבוד באופן שוטף – שיזכירו לך את הצורך שלך לענות על שאלות בפייסבוק ולעקוב אחרי האינטראקציה בעמוד הפייסבוק בקרב הקהל שלך.

לא פחות חשוב, ליזום מעורבות.

איך יוזמים מעורבות?

למשל, לגרום לקהל הפייסבוקי שלך להרגיש מיוחד.

לשאול אותו שאלות שיעמיקו את מערכת היחסים שלכם – ולהגיב מהר.

תגובה מהירה

תגובה מהירה ומיידית, חשובה מאד. למה? כדי:

א. להראות לקהל שלך שאתה שם בשבילו, אתה קשוב אליו, לא שאלת אותו סתם כך, אלא, אתה באמת רוצה לשמוע אותו.

ב. להצליח וליצור דיאלוג ושיח – ולא רק מענה 'טלגרפי' חד-צדדי. אם הרגע התקבלה ממנו תגובה לפעילות שלך, זה אומר שהוא נמצא בפייסבוק בדיוק עכשיו ולכן יש סיכוי גדול שהוא יראה את התשובה שלך וינהל איתך את השיחה הרצוייה.

לכן, כדי להיות מסוגל להגיב מיידית, צריך להגדיר באפליקציית הפייסבוק של הטלפון החכם שלך (ובאפליקציית הפייסבוק של הטאבלט שלך) שיקפיץ לך התראות (נוטיפיקציות).

להקשיב לרחשי הקהל

כדאי לשים לב למה שהאוהדים שלך אומרים.

לא רק בדף העסקי שלך – אלא בפייסבוק בכלל.

נכון שלא כולם חברים שלך בפייסבוק, אבל מי כמוך אמור להכיר את הקהל שלך, המאפיינים שלו – וכמובן, חלק לא מבוטל מהם, בשמם.

כדאי להיכנס לפרופילים האישיים שלהם ולראות מה הם כותבים עכשיו – או בכלל, מה הם מגיבים, מה כואב להם, מה מעניין אותם, מה הם הצרכים שלהם.

ואז, עליך לחשוב איך אתה יכול לפתור את הבעיות שלהם?

הקשבה היא אמנות שאם לומדים לאמץ, הופכת ליתרון ואפילו להכנסות בשנים הבאות.

 

לסיכום

תמיד תישארו מעורבים בשיחה וכדאי תמיד לספק תוכן רלוונטי ואינפורמטיבי.

וכמובן שמומלץ למקסם את החשיפה שלך על ידי פרסום סטטוסים (אורגניים) לעתים קרובות ובאופן עקבי – ומדי פעם לקדם אותם גם באופן ממומן. 


עד כמה אתם אוהבים לדבר ולקיים דיונים עם הלקוחות שלכם באמצעות הפייסבוק?


<< לפוסט הראשי      < לפוסט הקודם בסידרה על 10 שגיאות פייסבוק קריטיות שיכולות להרוג את הדף שלך   לפוסט הבא >

;

תמונה חדשה (16)

כפתור לשירות הצטרפות למועדון הפייסבוק הישראליהקמת דף עסקים בפייסבוקכפתור לפעילות ניהול דפי פייסבוק עסקייםכפתור מעבר לשירות שיחה אישית עם הדס אדלר

 

כפתור מעבר לדף על מדריך דיגיטלי לפרסום ממומן בפייסבוק באמצעות הפאוור אדיטור (Power Editor)כפתור מעבר לקורס המלא על פרסום ממומן בפייסבוק באמצעות פאוור אדיטור Power Editorכפתור מעבר לדף על קורס רשימות דיוורכפתור מעבר אל בלוג המאמרים והסרטנים חינם בנושאי ניהול העסק בפייסבוק

פורסם בתאריך: יום שני, 2 במרץ, 2015 בשעה 13:07
הדס אדלר בפייסבוק