נצפה 2,660 פעמים

גיבוי חשבון הפייסבוק שלכם

גיבוי הפייסבוק שלכם

תמונת פוסט ראשית - כל מה שרציתם לדעת על גיבוי בפייסבוק
אם יש דבר אחד שפרשת סטטוסים מצייצים גרמה לכולם להבין, זה שהנוכחות שלנו בפייסבוק, גם כבני אדם פרטיים, אינה מובנת מאליה, ויכולה בשנייה אחת להיעלם.
מה זה אומר לגבי כל המידע שלנו שטיפחנו בקפידה? התמונות, הסרטונים, ההגיגים ו..החברים החדשים שהכרנו כאן במתחם הוירטואלי הזה? כולם ייעלמו כלא היו.
קשה-קשה…

אז מה כדאי לעשות? לגבות. ועכשיו!

מה עושה הגיבוי

מעביר את כל המידע שלכם – האודות, הסטטוסים, ההודעות הפרטיות, התמונות, הסרטונים, ואפילו מידע 'נסתר' כמו הפרסומות שהקלקתם עליהם – לפורמט דיגיטלי שאפשר לשמור על המחשב האישי (או בשירות ענן מהימן – למשל דרופבוקס) לנגישות חוץ-פייסבוקית מתי שתרצו.

מתקבל קובץ מכווץ (Zip) שכאשר תפתחו אותו תקבלו סט של קבצים שכוללים את כל המידע, התמונות והנתונים, בפורמט שכל דפדפן יודע להציג ולהראות, ממש כאילו אתם 'גולשים' עכשיו בתוך הפייסבוק שלכם. למרות שאתם לא.

מה אי אפשר לעשות

אי אפשר לגבות דפים עסקיים. רק פרופיל אישיזה אומר שאת כל המידע העסקי שלכם, שאתם מעלים לעמוד הפייסבוק העסקי שלכם, כדאי ומומלץ לשמור במקביל גיבוי פרטי.

אל תעלו תמונות לדף העסקי שלכם מבלי שיש לכם עותק של התמונה. 

אל תעלו סרטונים לדף העסקי מבלי שיש לכם עותק במחשב המקומי – ואפילו מעבר לכך, מבלי שהעלתם אותו בנפרד גם ברשת חברתית אחרת, כמו יוטיוב.

אני רוצה להאמין שאתם מעלים סטטוסים באופן מתוכנן ומסודר, על פי תכנית עבודה מסודרת ומאורגנת מראש. מה שאומר, שכל הסטטוסים כבר נמצאים אצלכם באופן מסודר בקבצי העבודה שלכם.
אולם, בנוסף, כדאי לבצע גיבוי נוסף של נתוני הסטטיסטיקות של סטטוסים אלו (מה שנקרא באנגלית insights) מתוך מערכת ניהול הדף העסקי שלכם בפייסבוק, ולהוריד אקסל מסודר של כל המידע אחת לחודש לכל הפחות.

קחו בחשבון שהגיבוי הוא אחיד. אי אפשר לבחור מה לגבות ומה לא.

מתי לגבות?

כל המידע שנשלף נכון לזמן יצירת הגיבוי מיום שהתחלתם לפעול בפייסבוק.
ולכן, כדאי לבצע אותו על בסיס קבוע ותקופתי.
אני ממליצה להכניס ללוח השנה שלכם פעילות חודשית שתתריע לכם לזכור ולגבות את חשבון הפייסבוק שלכם.
ובנוסף, מייד לאחר העלאת דברים חשובים וקריטיים עבורכם – כדאי לעשות גיבוי נוסף, כדי שלא לאבד את המידע החשוב הזה עד תאריך הגיבוי השוטף הבא.

איך מגבים

תצלום מסך שמראה איך מגיעים להגדרת הפרופיל בפייסבוקעכשיו, כשהבנו למה צריך לגבות, בואו ונראה איך מגבים:
לכו להגדרות הפרופיל שלכם (settings) על ידי בחירה בחץ הקטן (1) בסרגל הכחול העליון של הפייסבוק (באיזור ההתראות וליד סמליל המנעול) וביחרו בהגדרות (2).

תמונת מסך שמראה איפה מקליקים להורדת גיבוי פייסבוקשם (3), תחת סעיף הגדרות כלליות (general), האופציה הכי אחרונה שנמצאת מתחת להגדרות הכלליות של הפרופיל (4) היא השלב הראשון בתהליך הגיבוי. יש לבחור באפשרות ההורדה (download a copy of your Facebook data).
ואז לחצו על התחל (start my archive).

תצלום מסך שמציג את כפתור אישור ההורדה של גיבוי הפייסבוק

פייסבוק יבקש מכם לאשר שוב את הזהות שלכם על ידי בקשת סיסמא (כדי להבטיח שהבקשה לגיבוי היא באמת שלכם) – ואם המחשב ממנו אתם מבקשים את יצירת הגיבוי הוא לא המחשב הקבוע שלכם, ייתכן ותאלצו גם לזהות חבר מתמונה כתהליך זיהוי נוסף, או להקליד קוד שיישלח אליכם כמיסרון למכשיר הסלולר שלכם.

ועכשיו, מחכים.
לא במסך, אלא במייל… 
פייסבוק ישלחו אליכם למייל, איתו אתם מחוברים לפייסבוק, הודעה כאשר קובץ הגיבוי יהיה מוכן.

בתוך המייל הזה יופיע לינק, שיישאר רלוונטי ושמיש רק במשך מספר ימים.
למה? מטעמי אבטחה. מה שאומר, שאם לא הספקתם להוריד אליכם את קובץ הגיבוי, תצטרכו לעבור את תהליך בקשת הגיבוי מחדש.

 

 

נו? אז מתי אתם עשיתם גיבוי לנתונים שלכם בפעם האחרונה?

 

לחצו אהבתי, ושתפו את הפוסט גם לחברים שלכם

רוצים לקבל המלצות על שימוש יעיל בפייסבוק? הרשמו כאן


 

רוצים שאנו ננהל עבורכם את הפעילות בפייסבוק? כנסו כעת לקישור

 http://www.hadasadler.com/f-1

 

פורסם בתאריך: יום שלישי, 3 בפברואר, 2015 בשעה 19:18
הדס אדלר בפייסבוק