נצפה 1,669 פעמים

10 שגיאות פייסבוק קריטיות שיכולות להרוג את הדף שלך

10 שגיאות פייסבוק קריטיות שיכולות להרוג את הדף שלך

תמונת נושא הפוסט - 10 הטעויות הקריטיות שעושים בדפים עסקיים בפייסבוקטעויות קורות גם לטובים ביותר!
במיוחד ברשת חברתית – כמו פייסבוק – שבה מעל ל-70% ממשתמשי האינטרנט מבלים כיום חלק נכבד מהיום שלהם בקריאה וצריכת תוכן.
מצד אחד, זה לא כל-כך נורא, כי כמות המידע העצומה שנרשמת בפייסבוק בכל דקה – גורמת לטעות שלך להיעלם מהר במורד הניוזפיד ולא בהכרח להיחשף לקהל גדול ומשפיע.

מצד שני, לפעמים, הטעויות הגדולות שבעלי עסקים עושים בפייסבוק, גורמות להחמצת הזדמנויות – בעיקר מכיוון שהם גורמים לדף העסקי שלך בפייסבוק להיות בעמדת נחיתות.
אז, האם אתם עושה טעויות בפייסבוק? ברור. גם אני…
ולכן השאלה החשובה באמת היא – איך ניתן להימנע מהן בעתיד?

לשם כך, החלטתי לרכז את הטעויות הללו בסידרה של פוסטים, בכל פוסט נדבר על טעות אחת. נבחן אותה, נבין למה היא קורת וננסה ללבן ביחד את הסוגייה ואיך להימנע ממנה – או למזער את השפעתה.
בכל פוסט, סיבה חדשה.

 

טעות פייסבוק ראשונה: לא לייצר בידול עסקי בפייסבוק

האם אפיינתם והסברתם באופן ברור את מה שמבדיל את העסק שלכם לעומת העסק של המתחרים שלכם? האם ברור ללקוח שלכם מה שונה אצלכם? למה עדיף לו להיקשר אליכם ולא למתחרה? כי אם לא עשיתם זאת, אז אם אין לכם בעייה כרגע, היא תגיע.

בפייסבוק אפשר לראות שהרבה חברות נוקטות בטקטיקה מסוג "גם אני". למה הכוונה? בעלי עסקים הולכים לראות מה עובד אצל המתחרים שלהם בפייסבוק – ואז רצים לחקות את זה בדף שלהם.

זו כמובן לא המצאה פייסבוקית, וזו בהחלט טקטיקה שיווקית לגיטימית שאפשר לראות גם בעולם הלא-וירטואלי – גישת ה-ME TOO. ולמרבה הצער, יש חסרונות משמעותיים לסוג כזה של שיווק – בעיקר במרחב הוירטואלי שבו אנחנו מפעילים את דף הפייסבוק שלנו.

גם ככה ממש קשה להתבלט במרחב הדיגיטלי ולהציג את הבידול שלכם ואת מה שמיוחד אצלכם לעומת המתחרים שלכם.

וככל שמדובר בעסק עם רמת תחרותיות גבוהה, זה קשה פי כמה וכמה.

אז נכון שיש מצבים שבהם שיטת ״גם אני״ יכולה לעבוד, וזה בסדר גמור להשתמש בה – לפעמים – אבל, חשוב לזכור ולהבין שזה לא מה שייתן לך את היתרון התחרותי.

לכן, במקום לחקות את פעילויות המתחרים ולפזול כל הזמן לצדדים – כדאי להסתכל פנימה, לעסק שלך ולהתחיל להוביל. תנו להם לרוץ אחרי מה שאתם עושים…

לדוגמא

כולם משתמשים בפתגמי השראה.זה משהו שיוצר תחושה טובה ומוטיבציה בקרב הקורא.
גם אני אוהבת את החיזוקים האלה ואת ההשפעה החיובית שיש להם על הקורא. ועלי.
אבל במקום לשתף בעוד פתגם שמצאתי ברשת, אני משקיעה עוד קצת מאמץ ומייצרת בעצמי לאותן מימרות שהתחברתי אליהם גרפיקה ייחודית משלי.
תמונה שאומרת או משדרת את הטקסט. כמובן שאני מוסיפה ליצירה הזו גם את הלוגו שלי, כדי לייצר את הקישור הרגשי והממשי לעסק שלי.

 

דוגמא שמציגה איך חברת קוקה קולה משתמשת בצבע האדום ובצורת הגל שמאפיינים את הלוגו שלה כדי לייצר בידול בסטטוסים שהיא מייצרתוהנה דוגמא אחרת
- קוקה קולה. גם הם משתמשים בפתגמי השראה, והמיתוג שלהם הוא שימוש בצבעי המותג שלהם ובסממנים אחרים (כמו שימוש בתנועת ה'גל' שקיימת בלוגו שלהם), שאומרים לצופה באופן מיידי – הנה, זהו סטטוס של חברת קוקה-קולה.

והם עושים את זה לא רק בפייסבוק, אלא גם בשאר הערוצים הדיגיטליים שלהם (כמו טוויטר, יוטיוב, אתר הבית שלהם ועוד).

זה נותן מראה כללי ותחושה זהה בכל הערוצים החברתיים, כולל פייסבוק, יוצר חוויה צרכנית זהה בכל הערוצים הללו – וזה מייעל, כמובן, את המיתוג.

עד כאן לגבי הטעות הראשונה שעסקים רבים עושים בפעילות שלהם בדף הפייסבוק העסקי שלהם..

שימו לב, זהו פוסט מתעדכן.

בכל פעם שאעלה טעות חדשהיעודכן פוסט זה בהתאם, עם קישורים מתאימים.

אם תרצו לעקוב ולקבל במייל עדכון בכל פעם שאעלה פוסט חדש לבלוג, זה המקום להצטרף לרשימת הדיוור שלי – אם עוד לא הצטרפתם.

כן, אני רוצה לקבל מידע על תכנים חדשים, הדס  


 

בינתיים, אשמח לשמוע כאן מה אתם עושים כדי לבדל את העסק שלכם בפייסבוק – ומתי, לדעתכם, שווה להשתמש בגישת ה"גם אני".


>>  לפוסט הבא בסידרה
על 10 שגיאות פייסבוק קריטיות שיכולות להרוג את הדף שלך

תמונה חדשה (16)

כפתור לשירות הצטרפות למועדון הפייסבוק הישראליהקמת דף עסקים בפייסבוקכפתור לפעילות ניהול דפי פייסבוק עסקייםכפתור מעבר לשירות שיחה אישית עם הדס אדלר

 

כפתור מעבר לדף על מדריך דיגיטלי לפרסום ממומן בפייסבוק באמצעות הפאוור אדיטור (Power Editor)כפתור מעבר לקורס המלא על פרסום ממומן בפייסבוק באמצעות פאוור אדיטור Power Editorכפתור מעבר לדף על קורס רשימות דיוורכפתור מעבר אל בלוג המאמרים והסרטנים חינם בנושאי ניהול העסק בפייסבוק

 

פורסם בתאריך: יום שלישי, 10 בפברואר, 2015 בשעה 21:48
הדס אדלר בפייסבוק