שיווק בפייסבוק

עם מהפכת האינטרנט חלה מהפכה בתחום השיווק והפרסום ולאחרונה אנו נתקלים לא אחת בשיווק בפייסבוק ובאתרים חברתיים מסוגו. אחד היתרונות בשיווק דרך הפייסבוק הוא היכולת להגיע לכל אדם ולתחומי עניינו באופן ספיציפי ומדויק כך שתהיה אפשרות לענות על צרכי החיפוש שלו מבלי למלא אותו בפרסומים לא רלוונטיים.לדוגמא: כאשר אדם מגיע לשלב בו הוא רוצה להציע נישואין לבת זוגתו, הוא מתחיל לחפש טבעות אירוסין באתרים שונים. מלבד החיפושים במנועי החיפוש, יכולים להופיע לאותו בחור נרגש, פרסומות של טבעות נישואין, חנויות תכשיטים ומבצעים שקשורים לדברים שבדיוק באותה התקופה הוא מחפש.

 

ייחודו של פייסבוק

אתר הרשת החברתית, הפייסבוק, זה מכבר הפך מאתר חברתי לפלטפורמת שיווק נפלאה שמאפשרת גישה מהירה ונוחה לקהל לקוחות איכותי. שיווק בפייסבוק מתחיל מדף מסודר ומסוגנן שמושך אליו לקוחות רבים ומאפשר להעביר מקסימום מידע על המשווק במינימום מילים ותמונות, כך שקל מאוד להתחבר אליו ולקרא בו ועל ידי לחיצה על כפתור ה"לייק" . שיווק ממוקד מעין זה מסייע מאוד עבור אותו אדם וגם עבור החברות המשווקות אשר מבקשות לייעל את התהליך השיווקי שלהן ולהגיע לקהלים מסויימים. כיום חברות רבות מחפשות אחר מפרסמים ברשתות חברתיות בכלל ובדפי הפייסבוק בפרט בכדי להגיע לקהלי חברים גדולים וכך להגדיל את קהל לקוחותיהן.

דפי אוהדים

מבין הדברים הנפוצים, דפי אוהדים נפוצים מאוד בקרב המשווקים באתר פייסבוק. כיום ישנן חברות רבות המציעוצ שירותי שיווק בפייסבוק, החל מיצירת הדף השיווקי (בעיצוב ותוכן לפי דרישת הלקוח) ועד להתחייבות למספר האוהדים וניהול דפי האוהדים של הדפים השיווקים שבאתר. אחת הסיבות הטובות ביותר לפרסום בפייסבוק הוא אפשרות מדידת החזר ההשקעה (ROI) באמצעות מעקב פשוט. לפני שמפרסמים בפייבוק צריך להבין היטב את הצורך ובהתאם לכך לקחת את החברה המתאימה ביותר עבור פרסום בהתאם להיקפו ולדרישות הספציפיות, כך שההשקעה תהיה בעבור מהלך שיווקי חכם שיעלה את מספר הלקוחות ויהיה ניתן להערכה על ידי החברה המשווקת. במידת הצורך ניתן להוסיף אלמנטים נוספים לפרסום עצמו (משחקים, התערבות גדולה יותר של מנהלי הדף השיווקי וכו').

רוצה להשאיר תגובה?

הדס אדלר בפייסבוק